Historie značky Fox Racing

Fox Racing je nejuznávanější a nejprodávanější značka motokrosového oblečení na světě. Fox se sídlem v Morgan Hill v Kalifornii vybudoval silnou oděvní společnost pro fyzicky nejnáročnější motorsport.

Díky sponzorství a úzké spolupráci s nejlepšími jezdci v historii tohoto sportu, jako jsou Ricky Carmichael, James Stewart, Damon Bradshaw, Rick Johnson, Mark Barnett, Doug Henry, Jeremy McGrath a Steve Lamson - Fox vyvinul oblečení, které jezdcům poskytuje maximální pohodlí, svobodu pohybu a odolnost.

Fox Racing vytvořil nejlepší motokrosové oblečení na světě, které odolá nejtěžším podmínkám spojeným s tak extrémním sportem, jako je motokros. FOX byl založen v roce 1974, když Geoff Fox, profesor fyziky na Santa Clara University, zariskoval a založil Americkou distribuční společnost závodních motocyklů v Campbellu v Kalifornii pod názvem Moto-X Fox. Moto-X Fox se během dvou let stal výrobcem vysoce kvalitních komponentů pro motokrosové motorky, čímž splňoval nejvyšší požadavky závodníků hledajících další výhody na trati.

Společnost FOX - 70. léta 20. století

Na jaře roku 1977 se Geoff Fox rozhodl ukázat americké veřejnosti, že jeho produkty předčily konkurenci. Fox vytvořil svůj vlastní soukromý profesionální motokrosový tým: Team Moto-X Fox. Jezdci Moto-X, kteří postupovali proti japonské síle, skončili pátí, šestí a sedmí v seriálu šampionátu AMA 125cc. Dosažením zamýšleného cíle Geoff Fox dokázal, že jeho ručně vyráběné díly jsou nejlepší.
Později téhož roku, během série šampionátu, se Fox podařilo přesvědčit fanoušky ještě o jedné věci - jedinečném vzhledu. Během závodů nosili jezdci Fox výrazné červené, žluté a oranžové outfity, které měly nejen zajímavý design, ale také účinně chránily před vlhkostí a blátem. Ručně vyráběné oblečení se stalo hitem motokrosových fanoušků a nadšenců, kteří se zajímali o jejich dostupnost na trhu. Tak začala sériová výroba a přispěla k úplné reorganizaci společnosti v 80. letech a stala se významným hráčem v americkém motokrosovém průmyslu.

V roce 1980 vyhrál jezdec Foxu Mark Barnett historicky první národní mistrovství společnosti a o dva roky později Brad Lackey poprvé vyhrál mistrovství světa v motokrosu. V následujících desetiletích Fox sponzoroval jezdce, kteří vyhráli více než 40 národních šampionátů v motokrosu a superkrosu.

Logo Fox Racing

Fox Racing je dodnes prosperující společností, kterou stále vlastní rodina Geoffa Foxe. Značka se stala mezinárodním lídrem ve výrobě oblečení s výrazným logem: hlavou lišky, které je uznáváno po celém světě. Tímto způsobem rodina Fox dosáhla svého cíle vyrábět ty nejlepší motokrosové produkty, které lze koupit.

V současné době se společnost zaměřuje na vývoj a neustálé zdokonalování svých produktů. Analýzou tipů a připomínek sportovců, používáním nejlepších materiálů, technologií a spoluprací s nejlepšími designéry si značka Fox nadále udržuje svou vedoucí pozici a dokazuje tak efektivitu spojení vášně, tvrdé práce a víry ve své vlastní sny.

FOX Head History

FOX Racing

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz